NESTOR


  • Płeć: Samiec
  • Rok urodzenia: 2006

- Nestora widywałam w zasadzie codziennie, bo dom do którego został wydany jest przy drodze którą jeżdżę do schroniska. Widziałam jego kojec, widziałam jak codziennie biegał po obejściu, że miał drugiego psa towarzysza, duży teren. Jednym słowem warunki bez zarzutu. I nagle, człowiek, któremu kiedyś wydaliśmy Nestora, powiedział rzecz, która mnie zmroziła. Któregoś dnia zapytał, czy mógłby zrobić "podmiankę", bo Nestor jest już stary i nie stróżuje już jak należy.

W pierwszym momencie myślałam, że człowiek robi sobie żarty, jednak kiedy ten zaczął tłumaczyć, że on potrzebuje psa który będzie szczekał, a Nestor woli się przytulać, zobaczyłam, że sprawa jest poważna. Rozstaliśmy się i miałam nadzieję, że człowiek przemyśli całą sprawę i zrozumie, jak niecnie chce postąpić.

To jednak nie koniec. Po kilku tygodniach od tej rozmowy właściciel Nestora zadzwonił do schroniska z prośbą o pomoc. Mówił, że pies ugrzązł w głębokim rowie na polu i nie może sobie dać rady z wyciagnięciem go. - Pojechaliśmy oczywiście na miejsce i zobaczyliśmy, że z zamarzniętego błota i wody wystawał jedynie łeb Nestora. Pies był dosłownie skostniały, bo nie wiadomo jak długo tkwił w tym rowie - opisuje to co zobaczyli kierownik schroniska. - relacjonuje zdarzenia sprzed kilkunastu dni Paula Piasecka, kierownik Schroniska w Gaju. 

 

To część artykułu gazety Tydzień Ziemi Śremskiej, dla którego nasza Paula udzieliła wywiadu, w którym mówiła o Nestorze.  Całość znajdziecie Państwo --> http://www.tydzien.net.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=177&artykul=8085&akcja=artykul

 

Nestor w chwili obecnej czuje się dobrze, jest u nas kochany i dopieszczany. Często biega sobie swobodnie po terenie schroniska. To durzy pies i niektórzy z Was mogą pomyśleć "duży- niebezpieczny", a w rzyczywistości to wielki misiak, do którego można się przytulać, który sam domaga się pieszczot. Na psy nie zwraca uwagi.  Chetnie chodzi na spacery, na których jest bardzo grzeczny. 

Marzy nam się dla Nestora DOM taki z prawdziwego zdarzenia..... w którym jest miłość i szacunek do zwierząt. Taki, w którym Nestor będzie mógł spokojnie sobie mieszkać do końca życia. On już dość w życiu wycierpiał. Zasługuje na wszystko co najlepsze. 

 

https://dlaschroniska.pl/?view=animal&id=HJgFDgkxyb

Chcesz pomóc?

Kontakt: Schronisko 661 222 200

Adoptuj